1.02.2019

1.02.2019 (piątek), godz.20
KOBRANOCKA
Koncert legendy polskiego rocka!

Bilety: 35pln-przedsprzedaż // 45pln w dniu koncertu:
MŁYN // FOTOSTUBE (Zielony Rynek 12)
Przedsprzedaż od 30.11.2018
====================================
Początki grupy KOBRANOCKA sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.
W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of..." w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta "Spox".

Zespół występował wielokrotnie na największych festiwalach: Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.
Zagrał niezliczoną liczbę koncertów klubowych. Koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech.
Supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions.
W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.
Podczas nagrywania płyt zespół współpracował z licznymi, gwiazdami, m.in.: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz.

Największe hity zespołu, piosenki, które znają wszyscy: "Kocham Cię Jak Irlandię", "I nikomu nie wolno się z tego śmiać", "Hipisówka", "List z pola Boju".
Więcej na:
https://www.facebook.com/kobranocka/?fref=tsPowered by Quick.CMS